Menu 0 Cart Search pl
Back 15.06–30.06.2019

Urszula Madera

URSZULA MADERA – WYSTAWA DYPLOMOWA | TRZY LINIE. CZTERY WYMIARY.

Curator : Opening : 15.06.2019 | mia ART GALLERY, Św. Mikołaja 61-62

About

Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt zaprosić na wystawę dyplomową Urszuli Madery – laureatki Grand Prix VI Konkursu Malarskiego POSTAWY organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tegoroczna edycja była też pierwszą realizowaną we współpracy z mia ART GALLERY. Nagrodą jest możliwość zorganizowania wystawy indywidualnej w Galerii.
Urszula Madera (1995), urodzona w Brzegu Dolnym. Tegoroczna absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Jest laureatką stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Wrocław oraz rektora ASP dla najlepszych studentów. Brała udział w różnorodnych wystawach zbiorowych. Jest finalistką wielu konkursów artystycznych. Na stałe współpracuje z firmą zajmującą się tworzeniem scenografii operowych i teatralnych. Zajmuje się tam oprawą malarską oraz rzeźbiarską.

Tak o swojej twórczości pisze sama artystka:
„Na tym etapie moją główną ideą jest intrygowanie widza oraz zapraszanie go do wspólnego poszukiwania „układów idealnych" – wiem, że dla każdego ta formuła może oznaczać coś zupełnie innego. Zależy mi na tym, by odbiór mojej sztuki bywał różny, a te same obrazy, z każdą nową wystawą, przybierały nowe formuły.
Wszystko co widzimy, jest poddane wzajemnym relacjom i siłom, opisanym przez fizykę. Dostrzeżenie tych napięć kierunkowych i zależności jednych elementów od drugich jest podstawą zrozumienia psychologii widzenia. Oko wychwytuje zgrzyt. W myśl tej zasady staram się poszukiwać dobrych kompozycji, które będą odpowiadały zarówno równowadze jak i niestabilności/zaburzeniom."


Display

More pictures

Connected artists

This site uses cookies. By using it, you accept the Privacy policy .

Reject
Close search

No results. Try to enter a different phrase.