Menu 0 Cart Search pl
Back Recommended / Other

„Mój kolor” – spotkanie z Józefem Hałasem

About

Już w najbliższy czwartek zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Józefem Hałasem, którego prace gościmy w naszej galerii w ramach wystawy "Hałas 2013. Prace najnowsze i Kolekcja Sztuki Jacka Łozowskiego".

 

 

Józef Hałas: malarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, członek Grupy Wrocławskiej. Pracuje na abstrakcyjnych formach malarskich, tworząc pejzaże oraz obrazując pojęcia. Pisze o życiu, sztuce i naturze świata (m.in. książka “Poradnik dla asystenta”). Inspiruje się ludowością i naturą.... Mistrz koloru i struktury malarskiej.

 

Sztuka jest tajemnicą, do której się dochodzi - dojrzewa … / Józef Hałas.

W artystycznej drodze Hałasa godna uwagi jest jego uważna determinacja w przetwarzaniu świata w abstrakcyjne skróty i symbole, mierzone strukturą i kolorem jego dzieł. 86-letni Hałas w naturalny i świeży sposób JEST malarzem, który potrafi pochylić się nad drobiną i szukać nowych znaczeń. Podąża za swoją maksymą “...wybieraj to, co już dawno wybrało Ciebie…”. Jego konsekwentne malarstwo buduje jego wartość jako twórcy obecnego na rynku sztuki od ponad 50 lat.

 

 

"Hałas 2013. Prace najnowsze i Kolekcja Sztuki Jacka Łozowskiego"

23.11 - 21.12.2013

mia ART GALLERY

ul. Czysta 4 (parter Galerii na Czystej), Wrocław

wtorek - piątek 12:00 - 19:00

sobota 12:00 - 18:00

www.miaartgallery.com

www.allthatart.pl


Photos

More pictures

Other events

This site uses cookies. By using it, you accept the Privacy policy .

Reject
Close search

No results. Try to enter a different phrase.