Menu 0 Cart Search pl
Back Recommended / Other

Let's Talk About Art | Bogusław Deptuła w rozmowie z Łukaszem Huculakiem

About

mia ART GALLERY oraz Bogusław Deptuła w ramach cyklu "Let's Talk About Art" zapraszają do udziału w rozmowie Bogusława Deptuły z Łukaszem Huculakiem, będącą pierwszym z serii spotkaniem Kuratora i Artysty on-line.

Transmisja na żywo odbędzie się na Facebooku mia ART GALLERY 24.04 (piątek) o godzinie 18:00.

Łukasz Huculak to artysta malarz, profesor i absolwent wrocławskiej ASP, gdzie prowadzi pracownię malarstwa i kieruje międzywydziałowymi Studiami Doktoranckimi.
Wrocław – Paryż – Wrocław to projekt wyzwanie, który MIA podjęła z Łukaszem. Po listopadowej wrocławskiej wystawie „Science/Fiction" w mia ART GALLERY oraz kilkumiesięcznej rezydencji w Paryżu mającej swój finał w postaci dwóch indywidualnych wystaw w Galerie du Crous oraz Musée des Arts et Métiers, przyszedł czas na oczekiwane podsumowanie i wnioski.

Rozmowę o najnowszej serii prac, o artystycznych planach oraz refleksji na temat pandemii z perspektywy malarza poprowadzi Bogusław Deptuła – kurator galerii, historyk i krytyk sztuki, marchand, autor licznych publikacji w dziedzinie sztuki, literatury i kulinariów.


Niniejszym rozpoczynamy eksperyment, który na wernisażach często nie ma właściwej przestrzeni ani czasu – to rozmowa jaka w rzeczywistości galeryjnej zawsze ma miejsce: realna wymiana zdań pomiędzy Kuratorem a Artystą.
Let's Talk About Art to kontynuacja projektu przerwanego w 2018 roku. W jego ramach odbyły się spotkania i dyskusje o sztuce w szerokim gronie twórców i teoretyków sztuki oraz publiczności, m.in. Wyjątkowe wydarzenia w galerii, w trakcie wystaw: spotkania ze słowem - poezją czy prozą, z artystami i ich manifestami artystycznymi, z krytykami sztuki i ich obserwacjami – wszystko to dało publiczności mia ART GALLERY możliwość doświadczania sztuki współczesnej przy obserwacji bezpośredniej wymiany lub manifestacji poglądów.
Obecnie, w zmienionej formie, dostosowanej do nowych okoliczności i możliwości, będzie to cykl spotkań on-line: rozmowy Kuratora MIA Bogusława Deptuły z Artystami, których prace można było zobaczyć w przestrzeni galerii. Będzie to okazja do rozwinięcia wątków zapoczątkowanych w trakcie wystaw i porozmawiania nie tylko o tym, jak izolacja wpływa na działalność artystyczną poszczególnych twórców, ale przede wszystkim usłyszeć artystyczno- krytyczne przemyślenia i osobiste wskazówki.


Other events

This site uses cookies. By using it, you accept the Privacy policy .

Reject
Close search

No results. Try to enter a different phrase.