Menu 0 Cart Search pl
Back Recommended / Other

Let's Talk About Art | Bogusław Deptuła w rozmowie z Kamilem Moskowczenko

About

mia ART GALLERY w ramach cyklu "Let's Talk About Art" zapraszają do udziału w rozmowie Bogusława Deptuły z Kamilem Moskowczenko, będącą drugim z serii spotkaniem Kuratora i Artysty on-line.

Transmisja na żywo odbędzie się na Facebooku mia ART GALLERY 25.05 (poniedziałek) o godzinie 19:00.

Rozmowę o sztuce, pracy twórczej, artystycznych planach, Dolnym Śląsku oraz sublimacji – zamieniania świata zewnętrznego w wewnętrzny język malarski poprowadzi Bogusław Deptuła – kurator galerii, historyk i krytyk sztuki, marchand, autor licznych publikacji w dziedzinie sztuki, literatury i kulinariów.

Kamil Moskowczenko - artysta, kurator, wykładowca Akademii Sztuk we Wrocławiu. Zrealizował 8 wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Współtwórca Galerii Sztuki Współczesnej EMDES we Wrocławiu Od 2011 uczestnik projektu artystyczno-badawczego "Silesium" - poświęconego reinterpretacji historycznej i kulturowej kondycji Dolnego Śląska za pomocą współczesnych środków artystycznych. Od 2005 związany z przeglądem sztuki „ SURVIVAL " na których prezentował swoje instalacje i obiekty.

Tworzy realizacje malarskie, obiekty, instalacje i performance.
Zainspirowany naturą przemienia ją w inspirację dla swoich malarskich poszukiwań. Tworzy obrazy na pograniczu widzialnego i niewidzialnego, przedstawiającego i nieprzedstawiającego; światy, które być może istnieją naprawdę, a być może funkcjonują jedynie w jego wyobraźni.

Let's Talk About Art to kontynuacja projektu przerwanego w 2018 roku. W jego ramach odbyły się spotkania i dyskusje o sztuce w szerokim gronie twórców i teoretyków sztuki oraz publiczności, m.in. Wyjątkowe wydarzenia w galerii, w trakcie wystaw: spotkania ze słowem - poezją czy prozą, z artystami i ich manifestami artystycznymi, z krytykami sztuki i ich obserwacjami – wszystko to dało publiczności mia ART GALLERY możliwość doświadczania sztuki współczesnej przy obserwacji bezpośredniej wymiany lub manifestacji poglądów.
Obecnie, w zmienionej formie, dostosowanej do nowych okoliczności i możliwości, będzie to cykl spotkań on-line: rozmowy Kuratora MIA Bogusława Deptuły z Artystami, których prace można było zobaczyć w przestrzeni galerii. Będzie to okazja do rozwinięcia wątków zapoczątkowanych w trakcie wystaw, ale również do usłyszenia artystyczno- krytycznych przemyśleń i osobistych wskazówek.

Other events

This site uses cookies. By using it, you accept the Privacy policy .

Reject
Close search

No results. Try to enter a different phrase.