Menu 0 Cart Search pl
Back Recommended / Other

Łukasz Huculak

Artificial. Przestrzeń ukryta. | wydarzenie towarzyszące wystawie „Noc astralna”

About

28 kwietnia, w przededniu Międzynarodowego Dnia Astronomii, zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie Łukasza Huculaka „Noc astralna”.

Sci-fi to termin, który łączy w sobie wyobraźnię i naukę. Świat wyobraźni Łukasza Huculaka pozostaje ściśle analogowy, jednak coraz częściej nawiedzają go futurystyczne widma. Sztuka przez wieki stanowiła egzemplifikację czegoś arcyludzkiego, związanego ze sferą emocji oraz percepcyjnej i manualnej biegłości. Czy sztuczna inteligencja i coraz popularniejsze aplikacje do generowania treści wizualnych zredefiniują nasze postrzeganie praktyki artystycznej?

Spotkanie rozpocznie autorskie oprowadzanie po wystawie. Po nim odbędzie się prezentacja dr Jarosława Drapały związanego z Katedrą Informatyki i Inżynierii Systemów Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej. Podczas prezentacji wyjaśni on koncepcję "przestrzeni ukrytej", której znajomość jest kluczowa do zrozumienia procesu, w którym algorytmy sztucznej inteligencji generują nowe treści. Posłuży się w tym celu przykładami z dziedziny widzenia komputerowego. Na zakończenie zaprosimy wszystkich do dyskusji.

Wydarzenie rozpocznie się o 28 kwietnia godz. 18:00 w mia ART GALLERY na Placu Solnym 11.

Wstęp wolny.


Photos

More pictures

Other events

This site uses cookies. By using it, you accept the Privacy policy .

Reject
Close search

No results. Try to enter a different phrase.