5. wystawa malarstwa i rysunku Ziemowita Fincka, Wojciecha Kielara, Grzegorza Łoznikowa, Michała Marka oraz Roberta Morawietza

5.
Fincek |Kielar | Łoznikow | Marek | Morawietz
9 marca – 3 kwietnia 2013

5. jest kolejnym zaproszeniem do świata twórcy. Obrazy i rysunki prezentowane na najnowszej wystawie we wrocławskiej mia ART GALLERY to historie wspomnień, żartów i introwertycznych notatek myśli artystów.

Powidoki pejzaży i miejsc z dzieciństwa, notatki z powietrza, fragmenty starych podręczników i wyobrażenia ze snów układają się w obraz nostalgicznego i zabawnego zarazem świata pięciu twórców – mężczyzn. Kalejdoskop technik, światy w światach, drugie dna – to zobaczy widz na rozpoczynającej się 9 marca wystawie. Duże płótna i malutkie kolaże rysunkowe wprowadzą w świat widziany oczami kreatorów, otwierając pole do własnych fantazji, skojarzeń i poruszeń.

Zapraszamy na Dzień Otwarty wystawy, 9. marca (sobota) od 11:00 do 15:00. Wówczas w Galerii można będzie spotkać artystów.

Artyści: 

Ziemowit Fincek: Urodzony w 1988r. w Kaliszu. W 2009 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na wydziale malarstwa i rzeźby. W 2011 roku studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji na wydziale malarstwa. W 2013 roku obronił pracę licencjacką w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku malarstwo.

Grzegorz Łoznikow: Urodzony w Jeleniej Górze. W roku 2007 rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku rzeźby. W roku 2010-2011 odbywał półroczne stypendium zagraniczne w Academy of Fine Art in Tjanjin w Chinach podczas pobytu zrealizował serie murali i akcji performance na terenie dzielnic Hutong. Rysuje, tworzy kolaże, instalacje i murale.

Wojtek Kielar: Urodzony w 1980r. W 2008 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dyplomem z malarstwa, w 2003 roku przebywał na stypendium w Kunst Akademie Munich. Maluje, rysuje, tworzy grafiki.

Michał Marek: Urodzony w 1980r w Krośnie na Podkarpaciu. W latach 2000 – 2005 studia na ASP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, zakończone dyplomem z zakresu malarstwa sztalugowego oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce. Od października 2006 roku asystent w katedrze malarstwa na ASP we Wrocławiu, obecnie finalizuje doktorat na macierzystej uczelni. Uprawia głównie malarstwo i rysunek, tworzy także instalacje.

Robert Morawietz: Urodzony w 1980r. w Kędzierzynie-Koźlu. Studia na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w 2008r. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, ilustracją. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.